Branş Derslerimiz

Serbest Oyun: Oyun zamanı çocuklarımızın tüm gelişim alanlarının desteklendiği değerli bir zaman dilimidir.

Spor Etkinliği: Her sabah müzik eşliğinde öğretmenleri ile beraber güne spor ile başlarlar.

Resim ve Sanat Etkinliği: Çocuklarımızın küçük motor kas gelişimini destekleyici, el becerilerini geliştirici hamur, yırtma – yapıştırma, pastel boya, kuru boya, sulu boya çalışmaları, makas kullanma aktiviteleridir.

Ana dil Etkinliği: Çocuklarımızın dil gelişimini desteklemek, tekerleme, şiir, bilmece, sohbet gibi eğlenceli ve eğitici aktiviteler ile bilgi dağarcıklarını geliştirmek, Türkçe’yi güzel ve etkili kullanabilmek amacıyla yapılan çalışmalardır.

Fen ve Doğa Etkinliği: Fen ve doğa etkinliklerinde deneyler ve bakış açılarını geliştirici yakın çevre gezileri yapılmaktadır. Bu etkinlikler çocuklarımızın problem çözme becerilerini destekleyen, neden – sonuç ilişkilerini kurabilecekleri ortamlar oluşturarak bilim ve teknolojinin eğlenceli yanlarını ön plana çıkaran çalışmalardır.

Matematik Etkinliği: Çocuklarımızın sayıları tanımaları, yaş gruplarına göre sayıları yazmalarını, saymalarını sağlayan ve matematik zekâsını geliştirmek amacıyla yapılan çalışmalardır.

Müzik ve Ritim Etkinliği: Çocuklarımızın var olan ritim duygularını ortaya çıkarmak ve desteklemek, müzikal seslerdeki seçiciliği sağlamak ve ezgisel belleğini geliştirmeye yönelik yapılan çalışmalardır.

Drama Etkinliği: Çocuklarımızın yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarıcı, özgüvenlerini pekiştirici, jest, ses, mimik ile kendilerini ifade etmelerini kolaylaştırıcı çalışmalardır.

Yabancı Dil Etkinliği (İngilizce): Okul öncesi dönemi ana dilden sonra ikinci dilin sağlam temellerinin atılacağı bir dönemdir. Bu bilinçle eğitim programımızda yabancı dil etkinliğine ayrı bir önem veriyoruz. Amacımız, çocuklarımızın iyi bir yabancı dil kulağına sahip olmaları, yabancı dili öğrenme keyfini ve cesaretini hissetmeleri, ilköğretim yaşamı için iyi bir yabancı dil sözcük dağarcığına sahip olmalarıdır.

Sinema Etkinliği: Çocuklarımıza eğitimlerini destekleyici çizgi film, masal ve belgesel gösterimleridir.

Tiyatro Gösteri Etkinliği: Çocuklarımıza belli aralıklarla profesyonel tiyatro oyuncuları ve okul personeli tarafından hazırlanan eğitici, eğlendirici oyunlar sergilenmektedir.

Satranç: Çocuklarımıza planlı hareket etmenin önemini, dikkatini tek konu üzerine verme alışkanlığını, düzenli çalışma ile başarıyı yakalayabileceğini, kurallara uymasını, sabretmesini öğretmek amacıyla yapılan etkinliğimizdir.

Okul Dışı Yapılan Etkinlikler: Gezi, Tiyatro ve Sinema Etkinlikleri: Çocuklarımızın sosyalleşmelerine, çevreyi tanımalarına ve toplum kurallarını öğrenmelerine yönelik yapılan etkinliklerdir

Mental Aritmetik: 

Mental aritmetik 5-14 yaş arasındaki bireyler için beynin sağ ve sol loblarının uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan bir zihinsel gelişim programıdır.

Bu eğitim sistemiyle insanlar kağıt, kalem ve hesap makinesi kullanmadan 2 haneli,3 haneli hatta 4haneli sayılarla saniyeler içinde zihinden işlem yapabilmektedir.

İngilizce, Drama, Atölye Çalışması ve Satranç da Branş Derslerimiz Arasındadır.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret48331
Yemek Listesi :)
Yemek Listesi :)
Hava Durumu